Güvenlik sistemleri arasında en çok talep gören sistem alarm olarak biliniyor. Alarm sistemleri ise ihtiyaca yönelik olarak gelişmiş teknoloji ile üst düzeyde verim sağlamak amaçlı değişkenlik gösteriyor. Birbirinden farklı alarm sistemlerini; evinizde, iş yerinizde, ofisinizde ve daha birçok yaşam alanınızda kullanmanız mümkün. Sim kartlı alarm sistemi fiyatları marka, model, kullanım yeri, kullanım sayısı ve yazılım özelliğine göre farklılık gösterir.

Alarm Sistem Çeşitleri

Alarm sistemleri özellik olarak ihtiyaca yönelik tasarlanır. Bunun için güvenliğinizi sağlamak adına her geçen gün yeni yazılımlar ile güncellenmiş alarm sistemleri karşınıza çıkmaktadır.

Bunlar;

  • Hareket sensörlü alarm sistemi
  • Işıklı ve sirenli alarm sistemi
  • Şifreli alarm sistemi
  • Sim kartlı alarm sistemi
  • Karanlık algılama sensörlü alarm sistemi
  • Görüntülü alarm sistemi
  • Alarm kurmayı hatırlatma özellikli alarm sistemi

Bunun gibi birçok yeni özellik isteğinize göre yazılıma eklenebilir. Bunlar arasında sim kartlı alarm sistemleri, kullanıcı tarafından talep görmektedir.

Sim Kartlı Alarm Sistemi Kullanımı

Alarm sistemleri belirli markalarda olup; sabit hat ya da gsm hat aracılığı ile telefon ihbarı yapma özelliğine sahip bir sistemdir. Sabit hattın olmadığı bir alanda özel alınacak bir sim kart ile rahatlıkla kullanılabilir. Konuşma paketi üzerinden çalıştığı için internet ve mesaj içerikli paketlere gerek duyulmaz. Sim kartınız kontörlü ise 3 ay yükleme yapmamanız halinde aramaya kapalı olacağından, alarm sisteminiz devre dışı kalır. Bu nedenle faturalı ya da kontörlü sim kart tercihinizi ona göre yapmalısınız.

Sim Kartlı Alarm Sistemi Dışında Başka Alternatif Var Mı?

Sim kartlı kullanım dışında alarm sistemlerinde alternatifler elbette bulunmaktadır. Bu sistemlerde sim kart için sabit ya da GSM hattına ihtiyacınız olmaz. Tamamen internet tabanlı oluşturulan alarm sistemi ile mevcut wifi üzerinden bağlanabileceğiniz bir sistemdir. Wifi internet hattınızın kapanması ya da çekmediği durumlarda kesintisiz iletişim için sim kartlı alarm sistemi daha kesintisiz bir verim sunuyor.

Neden Sim Kartlı Alarm Sistemi?

Sim kartlı alarm sisteminin sizin için elbette yararı vardır. Diğer sistemler internet ağı kullanılarak yapılsa da teknoloji kimi zaman yetersiz kalabilmektedir. Elektrik kesintileri hesap edildiğinde alarm sisteminin aralıksız çalışması adına sim kartlı alarm sistemi daha uygun bir tercihtir. Alarm sistemleri elektrik kesintilerinde bir süre çalışmaktadır. Bu süre zarfında sim kartlı alarm sistemi kullanılabilirken, wifi elektrik kesintisi olduğu an devre dışı kalacaktır. 

Karanlıkta sizin için gerekli olan güvenliğin devre dışı kalması sizi daha fazla tedirgin edecektir. Kesintisiz can ve mal güvenliğiniz adına sim kartlı alarm sistemlerinin tarafınızdan tercih edilmesi önerilmektedir. 

Wifi internet bağlantınızın birçok sebeple olmaması ya da sürekli gidip gelmesi cihazda yazılım hatalarına sebep olacak ve güvenlik merkezi bunu tehdit olarak algılayabilecektir. Sağlıklı ve kesilmeden kurulan iletişim alarm sisteminin verimliliği ve destek hizmetin sizlere vereceği hızlı çözüm ile daha anlamına uygun kullanılabilecektir.