Güvenlik kameraları kullanıldıkları her yerde caydırıcı özellikleri ön plana çıkartılarak kullanılmaktadır. Ev güvenlik kamera sistemleri, 24 saat kesintisiz kayıt yapabilen ve belirli kapasitede görüntü depolayabilen sistemlerdir. Evinize kamera sistemi kurulumu yaptırdığınızda, network ağ sistemi sayesinde uzaktan evinizi istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz. Evinizin giriş kapısı, bina çevresi ve evde belirli yerlere kamera taktırarak, öncelikle hırsızlık olmak üzere birçok olay için en iyi önlemi almış olurunuz. İş yerlerinde, işverenler, çalışanların iş yerinde bulundukları her anı rahatlıkla izleyebilmekte ve gerekli önlemleri alabilmektedir.

Hırsızlık Önlemi

Günün her saatinde evinizi hırsızlık olayların karşı koruyabilmek için güvenlik kamera ve alarm sistemlerine ihtiyaç duyarsınız. Evinizde güvenlik kamera sisteminin kurulu olduğunu gören ve hırsızlık yapmak isteyen kişiler, kamera sisteminin kendilerini görüntülediğini düşünür ve yapacağı eylemden vazgeçer. İş yerinde ya da tatilde bulunduğunuz zamanlar bile evinizdeki güvenlik kamera sistemine uzaktan erişim yaparak, evinizin çevresini ve kamera bulunan bölgeleri canlı olarak izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz.

Ev İçi Kameralar

Çalışan ve bebeği bulunan anneler, bebeklerine bakıcı tutarlar ve kendileri işte çalışırken, bebeklerine onların bakmalarını isterler. Bu durumda olan çok sayıdaki aile ev güvenlik kamera sistemlerinin kurulumlarını açık ya da gizli bir şekilde yaptırarak gün içerisinde evlerini uzaktan izleyebilirler. Anneler, kendileri işte çalışırken, bakıcının bebeği ile neler yaptığını, bebeğinin durumunu gözlemlemek isteyecektir. Bu işlemlerin en kolay ve sağlıklı yapıldığı sistemler, güvenlik kamera sistemleridir. Evinizin içerisine güvenlik kamera sistemleri yerleştirerek, yaşanabilecek olan hırsızlık gibi istenmeyen olayların nasıl ve kim tarafından gerçekleştirildiğini tespit edebilirsiniz.

Ürün Seçimi

Güvenlik kamera sistemlerinin sağlıklı çalışması ve görüntü kalitesinin yüksek olması için doğru ürünlerin kullanılması gerekir. Evinizin her türlü güvenliği için yüksek çözünürlük özelliği bulunan kamera sistemlerini kullanmalısınız. Bunun için uzman kişilerden yardım ve bilgi almalısınız. Kurulacak olan sistemde kullanılacak olan tüm cihaz ve aparatların, bilinen markalardan seçilmesi önemlidir. Bilinen markalı ürünlerin, arıza durumunda tamiri, yedek parça bulma, uzun ömürlü ve ekonomik olması gibi birçok avantajı bulunmaktadır. Evinizin durumuna göre güvenlik kamera sistemlerini kablolu sistem ya da kablosuz sistem olarak seçebilirsiniz.

Sistem Kontrolü

Eviniz için güvenlik kamerası sistemleri kurulumunu yaptırırken, birlikte alarm sistemlerini de kurdurabilirsiniz. Yönetim panelinin özelliğine göre sisteme cep telefonunuzu tanıtabilir ve alarm çaldığında, cep telefonunuz otomatik olarak aranmaya başlayacak ve sizi bilgilendirecektir. Sizler evinizden çok uzakta bile olsanız, uzaktan erişim yaparak hem kamerayı izleyerek durumu anlayabilir, hem de çalan alarmı susturabilir ve yeniden ayarlayabilirsiniz. Güvenlik kamera sistemlerinin yakaladığı görüntüleri kaydedebilmesi için sizin için yeterli süre görüntüleri depolayabilecek özelliğe sahip DVR kayıt cihazlarını da kullanabilirsiniz. Kamera sistemi kurulumundan sonra, istediğiniz zaman yeni teknolojiye sahip kameraları sisteminize ekleyebilirsiniz.