Desi Alarmlı kilit sistemleri daha çok çelik kapılara takılan bir alarm sistemidir. Günümüzde birtakım sebeplerden dolayı kişiler birtakım güvenlik sistemlerini kullanmaktadırlar. Ev ve bahçe kapılarında uygulanan birçok güvenlik sistemi vardır. Fakat binalara bir şekilde giren hırsızlar çelik kapıları da bir yöntemle açabiliyorlar. Dolayısıyla Desi Alarmlı Kilit sistemleriyle bir nevi güven içinde uykuya dalabilirsiniz.

Desi Alarmlı Kilitler Nasıl Uygulanır?

Desi Alarm içeren kilit uygulaması daha çok çelik kapılara yönelik bir güvenlik sistemidir. Gerek evlerde gerekse ofis kapılarında uygulanabilir. Alarmlı kilit sistemi gerek görüntüsüyle gerekse montajı, kullanım şekliyle standart bir çelik kapı kilidiyle aynıdır. Fakat her ne kadar görüntü olarak standart kilide benzese de benzersiz alarm özelliklerine sahip bir sistemdir.

Alarm kilit sistemi cihazın içine entegre edilmiştir. Çift korumalı alarm sistemi kapılar 3 kere kitlendiği sırada devreye girer, korumayı başlatır.

Desi Alarmlı Kilit Sisteminin Özellikleri Nelerdir?

Desi Alarmlı kilit sistemleri tüm binalarda kullanılan çelik kapılara yönelik tasarlanmıştır. Görüntüsüyle ve montajıyla adeta standart bir kapı kilidi gibi duran Alarm sistemi kapı kilitlendiği zaman devreye girerek korumayı başlatmaktadır. Desi Alarm sistemi Uluslararası patent başvurusu yapmış bir firma olarak başarılı bir kilit sistemi üretmektedir. 

Bu kilit sisteminin özellikleri şöyledir:

  • Cihazın kullanımı standart silindir kilit sistemiyle aynıdır.
  • Kilitleme ve açma işlemleri dışarıdan ve içeriden anahtar yoluyla yapılır.
  • Çelik kapılarda kale kilit varsa vida yoluyla cihaz kapıya monte edilir.

Tüm çelik kapılarda kullanılabilen cihazla rahatlıkla evlerinizi ya da iş yerlerinizi güvende tutabilirsiniz.

Cihaz Nasıl Çalışır?

Desi Alarmlı kilit sistemi elektrik kablosuna gerek duymadan standart iki adet AA pille çalışmaktadır. Pillerin zayıflaması durumunda cihaz pil bildirimi yaparak piller kolaylıkla yenisiyle değiştirilmektedir. Alarm esnasında 105 db yüksek ses üretir. Bu ses ayarlarını kullanıcı kendi ayarlayabilir.

Ayarlanabilir Darbe Sensörü Ne İşe Yarar?

Hassasiyet içeren darbe sensörü kapılara yabancı kişiler tarafından müdahale olduğunda titreşimleri algılayarak alarmlı kilit sistemini devreye sokar. Dolayısıyla bu sistemin varlığı karşı tarafta caydırıcı etki yaratabilir.