Zeytinburnu Desi Alarm

İstanbul’un en önemli ilçelerinden birisi, Zeytinburnu’dur. Birçok iş merkezinin ve işyerinin yer aldığı ilçenin hırsızlık olaylarına yönelik alması gereken önlemler söz konusudur. Desi Alarm olarak, hırsızlık girişiminden korunmanızı sağlayacak tedbirleri listeliyoruz. Böylece önlem alarak mal emniyetinizi sağlama hususunda önemli bir aşamayı geçmiş olacaksınız.

Nasıl tedbirler alınması gerekir?

Ev ve işyerlerinin alacakları tedbirler hemen hemen birbirlerine benzerdir. Hırsızlık girişimlerinin en çok yaşandığı yer, kapıdır. Kapıdan giren hırsızlar, ikincil olarak ise camı seçiyor. Balkonlu evi olanların balkondaki tedbirleri almaları gerekir. Özellikle zemine yakın olan balkonlu evler için bu söz konusudur. Alınacak önlemlerin en önemlisi, kapı sisteminizin iyi olmasıdır. Günümüzde çelik kapı sistemleri en iyi kapılar olarak bilinir. Bu sistemlerin tercih edilmesine önem verilmelidir. Ayrıca kilit olarak da sağlam sistemlerin seçilmesi gerekir.

Evden veya işyerinden çıkarken iki üç kere kapıların kilitlenmesi lazımdır. Ayrıca camlar için de kilit sistemi takılmalıdır ve bunların da kilitli tutulması gerekir. Uzun süre seyahate çıkanlar için evlerinin kapı, cam ve balkonlarını kilitlediklerinden emin olmalıdırlar. Bunlarla beraber alınacak önlemler daha iyi bir caydırıcılık sağlamak içindir. Kamera ve alarm sistemlerinin mutlaka kullanılması gerekir.

Tekstil Alarm Sistemi

Alarm sistemleri

Özellikle alarm sistemleri gece yaşanan hırsızlık girişimleri için ideal bir üründür. Çünkü siren sistemi vardır ve hırsızlık girişiminin ilk dakikasından itibaren devreye girer. Bu da, hırsızların panik olup kaçmaları anlamına gelir. Kamera sistemleri, gece yaşanan hırsızlık olayların kaydının tutulmasını sağlar. Emniyet için bir delil ittihaz edecek bu görüntülerden kimlik tespitlerinin yapılması bazen zordur. Çünkü hırsızlar yüzlerine maske takarak eylemlerini gerçekleştirir.

Kamera sistemleri caydırıcılık açısından pek bir anlam ifade etmez. Ancak mesai saatleri içerisinde kullanılması oldukça önemlidir. Alarm sistemleri geceleri sağladıkları güvenlik önlemleri sayesinde kameradan ayrılır. Kamera mesai saatleri, alarm ise mesai saatleri dışında önemli bir vazife görür. Alarm ürünlerinin sahip olduğu çift siren özelliği, haberleşme modülleri ve kablosuz tasarımlar güvenlikle ilgili tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeydedir. Desi Alarm ile en iyi ürüne hemen sahip olabilirsiniz.