Üsküdar Desi Alarm Ürünleri

Şehirleşmeyle beraber hırsızlıkla ilgili girişimlerin daha da artmış olması insanların birtakım önlemler almasını doğurdu. Bu bakımdan birçok ev ve işyerine sahip olan Üsküdar ilçesindeki dükkan ve evlerin hırsızlık girişimlerinden korunabilmeleri için izlemeleri gereken hususları not edeceğiz. Günümüzün en çok kullanılan güvenlik önlemleri arasındaki alarm ve kamera sistemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Nasıl tedbir alınması gerekir?

Yapılan araştırmalar neticesinde hırsızların en çok eylemlerini gerçekleştirirken tercih ettikleri yol; kapı, sonra cam ve daha sonra balkondur. Buralara yönelik önemli tedbirlerin alınması için çelik kapı ve yeni nesil kilit sistemlerinin kullanılması gerekebilir. İşyerleri içinse, akılı kepenk sistemleri hırsızlık girişimlerini savuşturabilmek adına önemlidir. Ancak yeterli değildir.

Hırsızlık girişimleri sadece gece yaşanan bir olay değildir. Mesai saatleri içerisinde de ufak tefek hırsızlık girişimleri söz konusu olabilir. Böyle bir durumun yaşanmaması için kamera sistemlerine de ihtiyaç vardır. Dükkan içerisinde ve dışarısındaki hareketlenmeleri kayıt altına alarak gerçekleşen hırsızlık olaylarının tespit edilmesin sağlayabilir. Ya da, tamamen caydırıcı bir önlem olarak kullanılabilir.

Gece yaşanan hırsızlık olaylarında ise, kamera sistemlerinin kayıt almaktan fazla bir avantajı yoktur. Hırsızlık girişiminin engellenebilmesi için bir imkan sunmazlar. Bunu kamera sistemlerinin olduğu yerlerde gerçekleşen hırsızlık olaylarından da anlayabiliriz. Alarm sistemleri ise, gece yaşanacak hırsızlık girişimleri için önemli bir caydırıcı unsurdur.

Desi Yetkili Alarm Servisi

Neden alarm sistemi?

Alarm sistemlerinin sahip olduğu siren özelliği, gece yaşanan hırsızlık girişiminin ilk dakikasından itibaren çalmaya başlar. Bu da, hırsızların paniklemesi için yeterli bir sebeptir. Hırsızların panikleyerek kaçması, malınızın korunması anlamına gelir. Alarm ürünlerindeki haberleşme modülü de hırsızlık girişiminin ilk dakikasından itibaren ilgili numaralara bildirimler gönderir. Böylece erkenden müdahale imkanı sunar.

Alarm sistemleri özelliklerine göre daha farklı ve caydırıcı da olabilir. Çift siren sistemli ürünler daha büyük bir ses çıkarır ve hırsızların önemli bir panik yaşamasına neden olur. Haberleşme modüllerine eklenecek 6 ila 11 adetlik numara sayesinde hırsızlıklara karşı koyacak bir birim bile oluşturulabilir. Alarm ürünlerinin işyerleri ve evler için farklı tasarımları yer alıyor. Desi Alarm ürünlerini inceleyerek en uygun ürüne sahip olabilirsiniz.