Ümraniye Desi Alarm Ürünleri

İstanbul’un en büyük ilçelerinden birisini ifade eden Ümraniye, birçok yerleşim yeri ve işyerine sahip olan semtlerden de biridir. Bu nedenle hırsızlık gibi olayların mal kayıplarına neden olmaması açısından bir dizi tedbirlerin alınması gerekir. Bununla ilgili yapılması gereken şeyler, sağlam bir kapı veya akıllı kepenk sistemleri olduğu gibi alarm ve kamera sistemlerinin de işyerlerine temin edilmesidir.

Hırsızlık olaylarının engellenmesi

Büyük şehirlerdeki güvenlik sorunları herkesin malumudur. Özellikle hırsızlıkla ilgili artışlar insanların mallarını koruyamamaları gibi bir durumu ortaya çıkarıyor. İşyerlerini ve evlerini hırsızlık girişimine yönelik korumak isteyen kişilerin mutlaka kendi önlemlerini almaları lazımdır. Alarm sistemleri, gece gerçekleşen hırsızlık olaylarına yönelik en iyi tedbirlerden birisidir. Çünkü siren sistemi sayesinde hırsızların panik olmasını sağlar ve olay yerinden kaçmalarını sonucunu doğurur.

Desi Alarm Servis

Alarm sistemlerindeki haberleşme modülü de hırsızlık girişimlerini engellemek için önemli bir diğer özelliktir. Hırsızlık girişiminin ilk dakikasından itibaren devreye giren ve tanımlı numaralara hırsızlıkla ilgili bildirim mesajları yollayan sistem sayesinde anında müdahale mümkün hale gelebilir. Alarm sistemleri, kamera sistemleriyle birlikte kullanılması gerekir. ikisinin de sunduğu avantajlar birbirinden ayrıdır.

Bazı kişiler için kamera sisteminin olduğu yere alarm ürünlerinin yerleştirilmesi gereksiz olabilir. ancak son hırsızlık girişimlerinde de tetkik edildiği üzere kamera sistemi olup, alarm sisteminin olmadığı işyeri ve dükkanların hırsızlar tarafından kameraya rağmen soyuldukları görülüyor. Kar maskesi takarak kendilerini kameralardan saklayabilen hırsızların alarm sisteminin devreye girmesi halinde saklanabilmeleri veya hırsızlığa devam edebilmeleri mümkün değildir.

Tüm bunlar düşünüldüğünde alarm sistemlerinin bir işyeri için ne kadar da önemli olduğu kolay bir şekilde anlaşılabilir. Kamera sistemleri mesai saatleri içerisinde önemli avantajlar sunarken alarm sistemleriyle ise mesai saatleri dışında önemli bir avantaj sunar. İki sistemi birlikte kullanarak hırsızlık olaylarına yönelik önemli bir caydırıcılık kazanılır.

Desi Alarm ürünleri

Desi Alarm ürünleriyle mesai saatleri dışında da işyerinizin emniyetini sağlayın. Çift siren sistemine sahip alarm ürünleri bulunan markanın haberleşme modülleri, kablolu ve kablosuz alarm tasarımlarıyla ihtiyacınıza en uygun çözümlerden faydalanmanız mümkündür.