Şişli Desi Alarm Ürünleri

İstanbul’un en kabalık ve en çok işyeri adresinin yer aldığı semtlerden birisi, Şişli ilçesidir. Buradaki dükkan veya ev sahiplerinin mal emniyetlerini sağlayabilmeleri için yapmaları gereken bazı şeyler vardır. Bunların başında, sağlam bir kapı ve kilit sistemi gelebilir. Çelik kapı sistemleri hırsızları zorlayan bir üründür. Ancak bunların doğru bir kilit sistemiyle desteklenmemesi halinde güvenlik riski oluşturacağını bilmelisiniz.

Sadece kapı veya kilit sistemleri değil, alarm ve kamera sistemlerini de dükkan veya işyerinize uygulamalısınız. En bilinen güvenlik prosedürlerinden biri olarak kamera sistemleri tüm hareketliliği analiz etmek ve kayıt altına almak için oldukça idealdir. Ancak son zamanlarda kamera sistemleri güvenlik için yeterli olmamıştır. Kamera sistemin yer aldığı işyerlerinde de gerçekleşen hırsızlık olayları bunun bir göstergesidir.

Kuyumcu Alarm Sistemi

Ne yapmalısınız?

Kamera sistemlerinden elbette vazgeçilecek değildir. Mesai saatleri içerisindeki söz konusu olabilecek tüm suçlar için kamera sistemleri önemli bir delil sunar. Bu nedenle yapılması gereken şey, alarm sistemleriyle kamera sistemlerinin beraber kullanılmasıdır. Alarm sistemi, mesai saatleri dışında aktif hale getirilir. Amacı da, büyük çaplı hırsızlıkların gerçekleştiği gece saatlerinde dükkan veya işyerinin emniyetini sağlamaktır.

Alarm sistemleri gerçekten caydırıcı mı?

Alarm sistemlerini yer aldığı birçok işyerindeki hırsızlık girişimleri ilk dakikasından itibaren engellenebiliyor. Bunun sebebi, alarmın devreye girmesi ve sirenlerin hırsızlar için panik havası yaratmasıdır. Bu panik korkuyu ve dolayısıyla hırsızlık mahallinin bir an evvel terk edilmesi gerekliliği sonucunu doğuruyor. Alarm sistemlerinde yer alan haberleşme modülleri de hırsızlık girişiminin ilk anından itibaren kendi sisteminde tanımlanan numaralara haber gönderilmesini sağlıyor. Bu da, erkende müdahalenin söz konusu olmasını sağlayan bir sistemdir.

Desi Alarm, ürettiği tüm alarm sistemlerinde kaliteli haberleşme modüllerine yer veriyor. GSM hattı üzerinden veya sabit telefon üzerinden bildirim gönderebilme özelliği bulunan modüller en iyi iletişim ve haberleşme prosedürlerine göre hazırlanıyor. Çift siren sistemleri, kablosuz modeller ve gelişmiş haberleşme sistemiyle Desi Alarm ürünlerini işyerinize alabilir ve mal emniyetinizi sağlayabilirsiniz.