Kadıköy Desi Alarm

İstanbul’un en büyük ilçelerinden birisini ifade eden Kadıköy, işyerlerinin oldukça fazla olduğu yerlerden birisidir. İşyerlerinin güvenliğinin sağlanması için mutlaka bir dizi tedbirlerin alınması gerekir. Sağlam bir kilit ve kapı sisteminden sonra Kadıköy’de bulunan işyerlerin ek olarak yapmaları gereken şey; alarm ve kamera sistemlerine de sahip olmaktır. Kamera sistemlerinin kullanılması ancak alarm sistemine yer verilmemesi doğru bir seçenek değildir. İkisinin de birbirinden farklı avantajları vardır.

Kamera sistemlerinin avantajı nedir?

Günümüz kamera sistemleri geleneksel yöntemlere göre çok daha işlevseldir. Klasik sistemlerin maliyeti yüksek oluyordu ancak yeni sistemler hem ucuz hem de daha işlevsel bir kullanım sunuyor. Ultra HD görüntü ve ses kaydı sağlayan sistemlerin aynı zamanda da depolama birimini çok az tüketmesi de önemli bir gelişmedir. Teknik avantajlarını yanı sıra mesai saatindeki hareketliliğin kontrol edilmesi veya hırsızlık olayının ortaya çıkarılması gibi avantajlar da sunar.

Hirsizlik Önlemi Alarm Sistemi

Kamera sistemleri mesai saatleri dışında yaşanan hırsızlık girişimleri için de kimlik tespiti safhasında önemli deliler sunar. Ancak hırsızlık girişimlerinin caydırma yönünden bir etki ortaya koyamaz. Son zamanlarda kamera sistemlerinin olduğu yerlerde de hırsızlık girişimleri gerçekleşebiliyor. Mesai saatleri dışında bilhassa gece saatlerinde gerçekleşen hırsızlık girişimlerinin mutlaka önlenmesini sağlayacak sistem ise alarm ürünleridir.

Alarm sistemlerinin avantajları nedir?

Alarm ürünleri mesai saatleri dışında mutlak bir caydırıcılıkla hırsızlık girişimlerini önler. Emellerini gerçekleştirmeden hırsızların kaçmasını sağlayacak paniği yaratan sistemin haberleşme modülü sayesinde hırssızlık girişiminden ilgili kişilerin haberdar olması sağlanır. Böylece malınıza herhangi bir zarar gelmeden hırsızlık girişimi savuşturulmuş olur.

Alarm sistemleri, çift sirenli veya tek sirenli olmak üzere farklı modellere sahiptir. Kablolu ve kablosuz modelleri de vardır. Ayrıca haberleşme modülleri sayesinde 6 ila 12 adet numara sisteme tanımlanarak erken müdahale yapacak bir ekibin tetikte olmasını sağlar. Alarm sistemlerinin yerli olmasına da dikkat edilmelidir. Böylece hem kaliteli hem de uygun fiyata alarm sistemi alınabilir. İthal ürünler gümrük ve kur nedeniyle oldukça pahlı bir fiyata satışa sunulur.