İstanbul’un en kabalık ilçelerinden birisini ifade eden Gaziosmanpaşa ilçesinde birçok ev ve işyeri bulunuyor. Bunlara yönelik hırsızlık girişimlerinin mal kayıplarına sebebiyet vermemesi için yapılması gereken bazı şeyler var. Öncelikle iyi bir kapı ve kilit sistemiyle desteklenmesi gereken ev ve işyerlerinin ikincil olarak da kamera ve alarm sistemleriyle donatılması gerekiyor. Böylece hırsızlık girişimlerine yönelik çok daha güçlü bir ev ve işyeri söz konusu olabilir.

Kamera ve alarm ürünleri

Günümüz kamera sistemleri çok gelişmiş durumdadır. HD standartta görüntü ve ses alma imkanı sunan kameralar var. Eski sistemlere göre daha fazla görüntüyü daha az bir yerde tutma özelliğine sahip kamera sistemlerinin her işyerinde mutlaka kullanılması gerekiyor. Kamera sistemi bulunmayan işyerindeki hırsızlık girişimlerinin kimler tarafından yapıldığının tespiti mümkün olmuyor. Ya da, daha zor bir şekilde gerçekleşiyor.

Kamera sistemleri tek başına da yeterli değildir. Özellikle gece yaşanan hırsızlık olayları için kimlik tespitinden fazlasını sunamaz. Ancak alarm ürünleriyle birlikte kullanıldığı zaman çok daha iyi performans sağlayabilir. Alarm sistemlerinin hırsızlık girişimlerinin ilk anından itibaren devreye girmesi hırsızların panik olarak olay mahallini terk etmelerini sağlıyor. Kameralar ise artık hırsızlık girişimleri için önemli bir caydırıcılık sunmuyor.

Hirsizlik Saatleri Ne Zaman

Doğru bir alarm sistemi seçmek

Alarm sistemlerinin seçimi de önemlidir. Eviniz veya işyeriniz için doğru alarm sistemini seçerek hırsızlık girişimlerinden korunmak mümkündür. Alarm sistemleri kablosuz modeller veya kablolu modeller olarak ikiye ayrılıyor. Genelde ev için tercih edilen modeller kablosuz oluyor. Bu modellerin kablolu modellerden farkı, batarya sistemine sahip olmasıdır. Kabloları olmayan sistemin bataryasının 12 ayda bir değişmesi gerekir.

Kablolu modeller depo gibi yerler için oldukça idealdir. Çift siren sistemleri sayesinde daha güçlü bir ses çıkararak hırsızların panik olmasını sağlayabilirler. Haberleşme modülleri de alarm sistemlerinin olmazsa olmaz özellikleri arasında yer alıyor. Hırsızlık girişiminin ilk anından itibaren devreye giren bu sistem sayesinde hırsızlık girişiminden hemen haberdar olabilirsiniz.

Alarm sistemlerinin kesinlikle yerli üretim olmasına da dikkat edin. Böylece daha kaliteli ve daha modern bir alarm sistemine sahip olabilirsiniz.