Fatih Desi Alarm

Şehirleşmenin en net görüldüğü yerlerden birisi, Fatih ilçesidir. Oldukça kalabalık bir yeri ifade eden Fatih ilçesi ev ve dükkan sayısı bakımından oldukça büyüktür. Hırsızlık gibi olayların yaşanabileceği yerlerden birisi olan Fatih ilçesinin sakinlerinin alması gereken önlemler söz konusudur. Çağımızın en büyük sorunlarından birisi olan hırsızlığa karşı vatandaş olarak tedbir alınmasının sebebi, kolluk kuvvetlerinin hırsızlıkla mücadele konusunda yetersiz kalmasıdır.

Yapılması gerekenlerin en başında sağlam bir kapı ve kilit sistemi geliyor. İşyerlerinin akıllı kepenk sistemi olarak nitelenen ürünleri temin etmesi önemlidir. Bunların yanı sıra kamera ve alarm sistemlerinin de mutlaka temin edilmesi gerekir. kamera sistemleri hırsızlık anlarının kaydının alınması ve kişilerin kimlik tespitlerinin daha kolay bir şekilde yerine getirilmesini sağlıyor. Ancak kameraların bu avantajının olmasına rağmen geceleri yaşanan hırsızlık olayları için caydırıcılıkları söz konusu değildir.

Hirsiz Avcisi Alarm Sistemi

Alarm sistemleri

Kamera sisteminin olduğu yerlerde gece yaşanan hırsızlık olaylarını yanı sıra, mesai saatleri içerisinde de ufak hırsızlık olaylarının yaşanabildiği haber bültenlerine de konu olmuştur. Kendini unutan kişilerin sabah akşam demeden giriştikleri hırsızlık girişimlerinden korunabilmek için alarm sistemlerinin kullanılması gerekir. özellikle maddi kayıpların daha büyük olabileceği gece yaşanan hırsızlık olayları için alarm sistemleri oldukça caydırıcı bir sistemi ifade eder.

Doğru alarm almak

Piyasada birçok alarm ürünlerinin olması kafa karıştırabilir. Ancak bazı eleme kriterlerine sahip olduktan sonra bu karışıklığın yaşanmasının önüne geçilebilir. İthal edilen ürünlerden uzak durulması gerekir. bunlar kur ve gümrük vergileri nedeniyle oldukça pahalıdır. Ayrıca servis hizmetleri sorunları vardır. Yerli üretim ürünleri alırken de ürün özelliklerine dikkat edilmelidir. İhtiyacınız özellikleri taşıyan alarm ürünlerini alabilirsiniz.

Haberleşme modüllerinin yer aldığı sistemler her zaman önemlidir. Hırsızlık girişiminin ilk anından itibaren ilgili yerlere bildirimler gönderir. Sistemine eklenebilen 6-12 adet numara sayesinde hırsızlık girişimine erkenden müdahale edebilecek bir ekibin tetikte olmasını sağlar. Ayrıca sağlam siren sistemleri için çift sirenli alarm ürünlerini almak doğru olabilir. Bunlarla beraber kablolu ve kablosuz olarak da farklı tercihlerde bulunmak söz konusu olabilir.