Esenyurt Desi Alarm Ürünleri

Hırsızlık olaylarının ortadan kaldırılabilmesi için cezai işlemlerin oldukça caydırıcı olması gerekiyor. Ancak henüz yasal anlamda bu şekilde bir düzenleme söz konusu olmadığı için hırsızlık girişimlerinde değil azalma, tersi bir ivmeyle yükseliş söz konusudur. Özellikle şehirleşmeyle beraber güvenlik problemlerinin iyiden iyiye ortaya çıkması nedeniyle hırsızlık girişimleri daha da fazla artmaya başladı. Hırsızlıkla ilgili yaşanan problemlerinin yaygın olduğu yer Esenyurt ilçesindeki ev ve işyeri sahiplerinin kendi güvenliklerini almaları gerekir. Böylece kolluk kuvvetlerine yardımcı olunabilir.

Nasıl bir önlem alınabilir?

Hırsızlık girişimlerinin gerçekleşmesini önleyecek caydırıcı nitelikteki tedbirlerin başında, kapılarınızın sağlamlığı geliyor. Kilit sistemi kaliteli olan ve çelik kapının kullanıldığı yerlerde hırsızlık girişimleri daha az yaşlanabilir. Her ne kadar hırsızların bu kapıları da açabilmesi mümkünse de, caydırıcılık açısından alınacak diğer önlemlerle beraber malınızı korumanız mümkün olabilir. diğer önlemler içerisinde kamera ve alarm sistemleri yer alıyor.

Kapi Alarm Sistemleri

Kamera sistemleri işyerindeki tüm hareketliliğin kayıt altına alınması gibi önemli bir işlevi yerine getirir. Dolayısıyla küçük büyük tüm hırsızlık girişimlerinin fark edilmesine veya sonradan kayıtlardan izlenerek tespit edilmesi mümkün hale gelebilir. Mesai dışındaki saatlerde ise, kamera sistemlerinin herhangi bir caydırıcılık ifade etmediğini söyleyelim. Hırsızlık girişimlerini kayıt altına alması ve kimlik tespiti için delil oluşturmasından başka bir sunacağı fayda yoktur.

Gece saatlerindeki hırsızlık olaylarını engelleyebilmek için mutlaka alarm ürünlerinin kullanılması lazımdır. Bu alarm ürünleri sayesinde hırsızlık girişimin ilk dakikasından itibaren sirenler devreye girer ve hırsızların panik olması sağlanır. Hemen olay mahallini terk edecek olan hırsızların malınıza ilişemeden emellerinden vazgeçmeleri söz konusudur. Ayrıca haberleşme sistemi sayesinde hırsızlık anının ilk dakikalarından itibaren bildirim gönderilir. Bu da, erkenden müdahaleyi mümkün kılar.

Doğru alarm ürünlerini seçerek ev ve işyerinizi korumanız oldukça basittir. Ev ve işyerleri için gelişmiş alarm sistemleri üreten Desi Alarm ile mesken ve işyerinizi korumanız mümkündür. Kaliteli servis hizmetleri, çift sirenli ürünleri, gelişmiş haberleşme modülü, kablolu ve kablosuz alarm ürünlerine sahip olan Desi Alarm ile malınız her zaman güvendedir.