Beylikdüzü Desi Alarm Ürünleri

Hırsızlık her yerde önemli sorunlardan birisidir. Dünya üzerinde hırsızlık girişimlerinin en az olduğu ülkeler Körfez ülkeleri oluşturuyor. Türkiye’de de hırsızlık olayları oldukça yüksek. Şehirleşmeyle başlayan güvenlik problemleri ve sorunları hırsızlıkla mücadeleyi oldukça zaafa uğratıyor. Bu nedenle herkesin kendi tedbirlerini alması önem ifade ediyor. Hırsızlardan ev ve işyerinizi koruyabilmek için mutlaka sağlam bir kapı, kilit sistemi veya kepenk sistemine sahip olunması lazımdır. Bunlarla beraber kamera ve alarm sistemleri de mutlaka temin edilmelidir.

Kamera ve alarm güvenlik sistemleri

Kamera sistemleri akla gelen ilk güvenlik elemanlarından veya tedbirlerinden birisidir. Ancak tek başına kamera sistemleri hırsızlıkla mücadele de etkin olmaz. Bununla beraber mutlaka alarm sistemlerinin de kullanılması gerekir. kameralar mesai saatleri içerisinde önemli bir caydırcılık fonksiyonuna sahiptir. Ancak mesai saatleri dışında herhangi bir caydırıcılıkları yoktur. Özellikle son zamanlardaki hırsızlık olaylarında kamera sistemlerinin mutlak bir caydırıcılığının olmadığı daha da ortaya çıkmıştır.

Hırsızların kamera sistemlerinin olduğu yerlere girerek rahat bir şekilde emellerini yerine getirdikleri ana haber bültenlerindeki haber dizilerine de yansıyor. Bunun anlamı, kamera sistemine ek olarak alınması gereken tedbirler içerisinde alarma da yer vermektir. Alarm sistemleri mesai saati dışında bilhassa gece gerçekleşen hırsızlık olaylarını caydırıcı önemli bir üründür. Siren sesi, haberleşme modülü gibi özellikleri sayesinde hırsızlıkla mücadele için işlevsellik sunar.

Ev İsyeri Alarm Kamera Sistemi

Nasıl bir alarm sistemi?

Alarm sistemi almadan önce mutlaka ihtiyaçların belirlenmesi gerekir. lüks bir ofis için alınacak alarm sisteminin kablosuz olmasına dikkat edilebilir. Böylece lüks ofis dekorasyonuna herhangi bir zarar gelmez. Ancak depo ve dekorasyon kaygısının olmadığı alanlar için kablosuz modeller daha iyidir. Çünkü bu modellerde batarya sistemi yoktur ve gücü doğrudan elektrik trafosundan alır. Ancak kablosuz modellerde batarya vardır ve bu bataryanın senede bir kez yenilenmesi gerekir.

Yerli üretim alarm sistemleri alınmasının birçok avantajı vardır. Bu avantajlar hem fiyattadır hem de ürün özelliklerindedir. Ayrıca marka tarafından sunulan servis hizmetleri de yerli ürünlerde çok daha kalitelidir. İthal edilen ürünler için bunlardan bahsetmek oldukça güçtür.