Beykoz Desi Güvenlik Ürünleri

İstanbul’un ikinci köprü ve üçüncü köprü çıkışına sahip olan ilçesi Beykoz, en önemi yerleşim yerlerinden birisidir. Burada bulunan birçok işyeri ve evin hırsızlık gibi girişimlerden korunabilmesi için güvenlikle ilgili tedbirlerin ev ve işyeri sahipleri tarafından alınması gerekir. Kolluk kuvvetlerinin hırsızlara karşı her zaman tetikte olamamaları nedeniyle vatandaşların kendi güvenlik önlemlerini de almaları oldukça önem ifade ediyor. Bu bakımdan kilit veya sağlam bir kapının yanı sıra, kamera ve alarm sistemlerinin gerekliliğine daha fazla atıfta bulunulmalıdır.

Kamera ve alarm güvenlik sistemleri

Güvenlik önlemi denilince akla ilk olarak kameraların gelmesi oldukça doğaldır. Çok uzun zamandan beri kullanılan kamera sistemleriyle hırsızlık olaylarına yönelik önemli bir tedbir ve caydırıcılık sağlanmış oldu. Ancak son zamanlarda kamera sistemlerinin de hırsızlar için sorun olmadığını görmeye başladık. Gece yaşanan hırsızlık olaylarını seçilen hedeflerin kamera sistemlerine sahip olmasına rağmen hırsızların harekete geçebilmesi bunu göstermektedir. Kamera sistemlerinin yanında kullanılması gereken alarm sistemlerinin önemi, kameraların yetersiz kaldığı zaman diliminde caydırıcılık sağlaması açısındandır.

Alarm Uzaktan Erisim

Alarm sistemleri geceleri yaşanacak hırsızlık girişimleri için mutlak bir caydırıcılık ortaya koyar. Alarm sistemleri, sirenleri nedeniyle hırsızlık girişiminin ilk dakikasından itibaren çalmaya başlar ve bu durum hırsızlarda bir panik havası oluşturur. Hırsızın aniden olay yerinden uzaklaşmasını teşvik eden gürültülü sesin malınızı korumanızı sağlayan önemli bir etken olduğunu ifade edelim. Ancak alarm sistemlerindeki tek kurgu bu değildir. Aynı zamanda da haberleşme modülleri vardır. Hırsızlık girişimin ilk dakikasından itibaren ilgili kişilere bildirim gitmesini sağlar.

Nasıl bir alarm ürünü almalısınız?

Birbirinden farklı alarm ürünlerinin olduğunu ifade edelim. Ancak en iyi ürünler yerli üretim yapan markaların ürünleridir. Desi Alarm da yerli üretim yapan yerli bir markadır. İthal ürünlerin fiyatlarının yüksek olması ve servis gibi hizmetlerinin kalitesiz olması nedeniyle tercih edilmemesi gerekir. İthal ürünler kur nedeniyle ve gümrük, taşıma gibi maliyetler sebebiyle pahalıdır. Yoksa ürün kalitesinden kaynaklanan bir pahalılık söz konusu değildir. Yerli ürünler, daha çok özelliğe ve hizmete sahip olarak satışa sunulur.