Yaşadığımız dünya şartlarında her alandan güven içinde yaşayabilmek için önlemler alınması gereklidir. Hırsızlıkların üst seviye çıktığı bu dönemde mutlaka teknolojiden faydalanmak gerekmektedir. Bazı sektörlerde bekçiler olmasına rağmen güvenlik tam anlamıyla tek başına yeterli olmuyor. Bu sebepten güvenlik için teknolojik sistemler kullanılması gereklidir. 

Bu sistemlerden birçok çeşit bulunmaktadır. Pek çok alanda kullanılan bu sistemler çok faydalı ve güvenlidir. Herhangi bir istenmeyen olay olduğunda yerleştirilmiş olan bu düzenekler sayesinde polislerin ve güvenlik güçlerinin işleri daha kolaylaşmaktadır. Kamera kayıtlarına bakarak gerçekleşmiş olan olayın zanlılarını kısa süre içinde yakalamaları sağlanmaktadır. 

Sadece artan hırsızlık olayları değil elbette. Trafik kazaları, tecavüzler, kapkaç, çocuk istismarları ve çocuk ve yetişkin kaybolma olaylarında da büyük role sahiptirler.

Bariyer Alarm Nedir?

Birçok alanda görmekte olduğumuz bariyer alarm sistemleri daha çok otoparklarda karşımıza çıkmaktadır. Otoparklarda kullanılan modeli ise otomatik kollu otopark bariyer sistemi olmaktadır. Bu cihaz genel olarak işyerlerinin personel ve araç çıkışlarının kontrollerini sağlamak için kullanılmaktadır. Bununla beraber sitelerde binaların giriş ve çıkış alanlarına araç park edilmesini engeller.

Çeşitleri Nelerdir?

Otomatik kollu bariyer, mantar bariyer, roadblocker olmak üzere 3 adet çeşidi bulunuyor. Bu çeşitler kullanım alanı farklılığına göre seçilmektedir.

Otomatik kollu bariyerler, bu sistem otoparkların güvenliği için kullanılmaktadır. Elektrik motorla çalışan bu cihazın otomatik kolunda bağlı olan yazılım cihazı bulunmaktadır. Bu yazılım cihazı otomatik kol sisteminin içerisine yerleştirilmiş olan mikrocipe komut ve mesaj atmak suretiyle çalışmaktadır. 

Bu sistem çok gelişmiş bir kontrol elektriği bulunmaktadır. Bu sayede kart okuyucu cihazlar, uzaktan kumanda ve buton kontrolleri ve her çeşitten Access geçiş sistemleri ile kontroller düzenli bir şekilde sağlanmaktadır. Zaman ayarlı özelliği ile araçlar içeri girdiklerinde ya da dışarı çıktıkları zaman otomatik olarak kapanması sağlanır. Bu özelliği de manyetik lop detektörü ve emniyet fotoseline bağlanmaları mümkün olduğu içindir.

Mantar bariyer, alışveriş merkezleri, tesis girişleri, bina girişleri, yayalara açılmış olan caddeler gibi kalabalığın çok olduğu alanlarda kullanılmaktadır. Bu bariyer sistemi de kendi arasında 2'ye ayrılıyor. Pnömatik ve hidrolik mantarlar olmak üzere ayrılmaktalar. Uzaktan kumanda, buton, kartlı geçiş, plaka okuma gibi geçiş sistemleri çalışabilecek kapasite ve donanımda olmaktadırlar. Üretimi ise kullanım alanına ve isteğe bağlı olarak yüksekliği ve çap ebatlarına göre üretim sağlanmaktadır.

Road Blocker, özel olarak büyük güvenliğin şart olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Resmi kurum ve kuruluşlar, iş merkezleri, diplomatik binalar ve AVM'lerde tercih edilen bir bariyer sistemidir. Hidrolik sistemle çalışan bu cihaz kesintisiz çalışır. Darbelere ve olabilecek her türlü saldırıya dayanıklıdır. Sağlam kasası araç çarpma ve vurmalarına dayanır.

Hizmetleri Nelerdir?

Değişik şekillerde koruma cihazları üretilmekte ve hizmete sunulmaktadır.

  • Kamera sistemleri
  • Alarm sistemleri
  • Yangın sistemleri
  • Turnike ve bariyer sistemleri
  • Kartlı geçiş sistemleri

Satış sonrasında hizmetlere devam edilmekte ve keşif ve danışmanlık, daha sonra cihazın uygulama denemesi de yapılmaktadır.