Apartman dairesinde yaşayan insanlara özel üretilmiş olan apartman alarm sistemleri, müstakil evlerdekinden daha az sensör içermektedir. Daha küçük olarak bilinen apartman dairelerinde, belli başlı noktalara sistemlerin yerleştirilmesi esastır. 

Apartmanlarınızdaki komşularınızla ortak olarak da evlerinize sistemler alabilirsiniz. Çoklu alımlarda indirim yapan güvenlik sistemi firmaları da bulunmaktadır. Hem güvenliğinizi artırırken hem de apartman alarm sistemleri konusunda kar elde edebilirsiniz.

Apartman Girişi

Apartman girişinde ve dışarıdan binayı görecek şekilde kameraların bulunması, evlere hırsız girme oranını azaltmaktadır. Dış görüş ve iç alan kameralarından tercihler yaparak, caydırıcı bir tutum sergileyebilirsiniz. 

Evlerinizin daha apartmanın girişinden korumaya alınması, sizleri son derece rahatlatacaktır. Herhangi bir hırsızlık olduğunda da bu kameralar sayesinde, rahatça kimlik tespiti yapılabilmektedir.

Alarmların Çalışma Prensibi

Birden çok alarm çeşidi vardır. Basit olarak ev alarmlarında, genellikle darbe sensörlü ürünler tercih edilmektedir. Bu darbe sensörlü ürünler sayesinde, pencereniz ya da kapınız zorlamayla açılıyorsa, sistem devreye girmektedir. Böylelikle evlerinizin güvenliği sağlanmaktadır. 

Ana panel genellikle kapı yanına konumlandırılır. Bu ana panel içinde akü bulunmakta ve elektrik akışı kesilse bile çalmaya devam etmektedir. Bir diğer özellikleri bu panellerin çok sağlam dış ünitelere sahip olmasıdır. Böylelikle darbelerden, kesici ve delici aletlerden etkilenmeden işlerini yapmaya devam edebilirler.

Apartman Sistemleri Çeşitleri

Kişilerin kendi bütçelerine göre evlerine takacakları güvenlik sistemleri, her zaman onları koruyacak ve kollayacaktır. Evlerinin büyüklüğüne ve istenen alarm sistemlerine göre sıralama yapılabilir:

  • Yangın alarmı
  • Gaz kaçağı alarmı
  • Su baskını alarmı
  • Kameralar ve güvenlik önlemleri

Yukarıda sayılan alarm sistemleri de kendi arasında birçok çeşide ayrılmaktadır. Müşterilerin her zaman mutlu olmasını hedefleyen işletmeler, onların işine en çok yarayacak ve yardımcı olacak ürünlerin kurulumunu sağlamalıdır.

Uzaktan Kumandalı Sistemler

Evlerde ve depolarda kullanıma son derece uygun olan kablolu alarmlar, içinde hareket sensörü bulundurmaktadır. Bu sensörler, iki adet kumandayla kontrol edilmektedir. Eve girerken anahtara basmanız ve kapıyı açmanız, sistemi pasif hale getirecektir. Elinizdeki anahtarın olmadığı ve evinize giren herkes için sirenlerini çalıştırarak, sizlerin güvenliğini sağlayacaktır.