Alarm sistemi fiyatları, işçilik, malzeme ve sistem özellikleri kategorisinde farklılık göstermektedir. Güvenlik sektöründe ön plana çıkan alarm sistemleri güvenliği maksimum seviyeye çıkaran etkili bir sistemdir.

Keşif Hizmeti

Genellikle ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilen keşif hizmeti, alarm sisteminin etkili sonuç vermesi oldukça etkilidir. Keşif hizmeti esnasında elemanlar, alarm sisteminin kurulacağı yeri inceleyerek işe başlamaktadır. Genellikle ekspertiz hizmeti ücretsizdir.

Ekspertiz hizmeti esnasında, güvenliği sağlanacak binanın giriş ve çıkış bölümü incelenmektedir. Pencereler, balkonlar, bahçe kapıları ve bahçe duvarları incelenmektedir. Yapılan inceleme işleminin ardından sistemin kurulum şeması ortaya çıkmaktadır. Geçiş noktaları, kapılar ve pencereler incelendikten sonra bu noktalara sensörlü alarm sistemi kurulmaktadır. Sensörlü, görüntülü veya sesli alarm sistemi, geçiş noktalarındaki hareketliliği anında algılayarak, alarm sistemini harekete geçirmektedir.

Görüntülü Alarm Sistemi

Sensörlü sistem sese ve görüntüye duyarlı şekilde tasarlanmıştır. Cep telefonuna uyarı gönderebilen alarm sistemi, bu kategoride uyarı işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Görüntülü alarm sistemlerinde ise kamera tercihinin doğru bir şekilde yapılması gerekir.

Kamera sistemleri bu kategoride farklı sınıflara ayrılmaktadır. Gece görüşlü, termal, zom özelliğine sahip ve yüksek çözünürlüklü kameralar, korumaya alınan mekanın genel özellikleri dikkate alınarak tercih edilmelidir.

Güvenlik Sisteminin Genel Özellikleri;

Kameralar bu kategoride farklı sınıflara ayrılmaktadır. Arka mekanı netleştiren veya önde bulunan nesneleri netleştirebilen kameralar, mekanın özelliğine uygun şekilde tercih edilmektedir. Zomlama özelliği yüksek kameralar, özellikle hırsızlık olaylarında, hırsızların teşhis edilebilmesi için önemlidir. 

Güvenlik sisteminin kurulumunda;

  • Geçiş noktalarının belirlenmesi
  • Binanın dört bir yanının incelenmesi,
  • Binanın genel yapısına uygun cihazların tercih edilmesi
  • Sistemin fonksiyonel açıdan kullanım problemi çıkarmaması gibi konular, en önemli konular içerisinde yer almaktadır.

Profesyonel Güvenlik Sistemleri

Alarm sistemleri kategorisinde profesyonel olmayan yöntemler ve sistemler, uzun vadede problem çıkarmaktadır. Ayrıca uzun vadede garanti problemi meydana gelmektedir. Alarm sistemleri konusunda problem yaşamamak için ilk aşamada profesyonel firmaların tercih edilmesi gerekir. Kurulumda, malzeme tedarik işlemlerinde ve diğer bütün işlemlerde profesyonel firmalar, uzun vadede kullanışlı ve etkili sistem kurulumu gerçekleştirmektedir.