Akıllı ev sistemleri bir otomasyon sistemidir. İnsanlar gelişmiş teknolojilerden faydalanarak yaşamlarında birçok işi kolaylaştırmak istemektedir. Evlerinin daha güvenli ve konforlu olması için akıllı ev sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Akıllı ev sistemleri ile evinizdeki birçok sistemi uzaktan kontrol edebiliyor ve istediğiniz ayarlamaları yapabiliyorsunuz. En basit örneği ile sabah işe giderken evinizin kapısını kilitlemeyi unutsanız bile akıllı ev sistemleri belirli bir süre sonra kapının otomatik kapanmasını sağlayacaktır. Evinize bu sistemi kurdurmadan önce profesyonel hizmet veren kuruluşlarda çeşitli tavsiyeleri alabilirsiniz.

Nasıl Çalışır?

Akıllı ev sistemi otomasyonları bilgisayar ağına bağlı olarak çalışmakta ve uzaktan erişim imkanı bulunmaktadır. Bilgisayar otomasyonu sayesinde yapacağınız ayarlamalar ile birçok sistem siz evde olmasanız bile işleri siz yapıyormuş gibi sistem kendiliğinden çalışma başlayarak işleri yapacaktır. Akıllı ev sistemleri ile ışıkların otomatik açılmasını ve kapanmasını, giriş kapısı ve garaj kapılarının kontrolü, çeşitli alarm sistemlerinin kontrolü, ısıtma, soğutma ve ses sistemlerinin kontrol edilmesi gibi işlemler yapılmaktadır. Akıllı ev sistemlerinde tavsiye olarak her zaman ileri teknoloji ürünleri önerilmektedir.

Yeni Teknolojiyi Tercih Edin

En iyi akıllı ev sistemlerine sahip olabilmeniz için yeni teknolojileri araştırmalı ve sistem kurulumlarının sektördeki profesyonel firmalara yaptırmanız en iyi tercih olacaktır. Akıllı ev sistemlerinin kurulumu ve kontrolü gibi işlemleri yapan bir kuruluş olarak, sizlere kullanacağınız ürünleri tanınmış ve kalitesi kanıtlanmış markalardan seçmenizi öncelik olarak tavsiye ediyoruz. Kurulumu yapılacak olan tüm sistemlerin uyumlu bir şekilde çalışmasını istiyorsanız, sistemlerin bir paket şeklinde eksiksiz kurulmasını sağlamalısınız. Kontrol ve güvenlik sistemleri için kamera ve alarm sistemlerinin birbirine entegreli çalışması gerekir. Aydınlatma, ısıtma, soğutma ve diğer kontrol sistemleri aynı kontrol paneli üzerinden yönetilebilmelidir.

Akıllı Ev Sistemleri Ne Sağlamaktadır?

Akıllı ev sistemlerinin kurulumu yapıldıktan sonra, yapacağınız saat ayarına göre evinizin perdeleri otomatik olarak sabah saatlerinde açılacak ve akşam saatlerinde kapanacaktır. Uzaktan kontrol yaparak, akşam iş dönüşü evinize gelmeden ısıtma sistemlerini çalıştırarak evinize geldiğinizde eviniz ısınmış olacaktır. Önceden hazırlanarak ocak üzerine ya da fırın içerisine konulan yemekler yine uzaktan kontrol sistemi sayesinde eve gelmeden ocak ve fırını çalıştırmanızı sağlayacaktır. Evinize geldiğinizde yemekleriniz pişmiş olacaktır. Güvenlik açısından da uzaktan erişim yaparak kameraları inceleyebilir, alarm durumunu kontrol edebilirsiniz.

Ürün Tavsiyeleri

Akıllı ev otomasyon sistemleri kendi arasında kablolu ve kablosuz sistemler olarak iki çeşittir. Bizler, yapacağımız tavsiyeler arasında, kablosuz ev otomasyon sistemlerini tercih etmenizi öneriyoruz. Kablosuz sistemlerin kurulumunda, evinizin çeşitli yerlerinde kablo geçirmek, duvar delmek gibi zahmetlerden kurtulmuş olursunuz. Ayrıca daha sonra sisteme eklemek istediğiniz başka bir cihaz ya da aparatı rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Kablolu sistemlerde bazı yerlerde ister istemez kablo görüntüsü olabilecektir. Kablolarda oluşabilecek hasarlar, sistemin çalışmasını engelleyebilecektir. Bu konudaki tavsiyemizi size kablosuz sistem seçimi olarak bildiriyoruz.