Abonesiz alarm Sistemleri aboneli alarm sistemi arasında tek fark 7/24 izleme merkezinin takip etmesidir.bunun dışında herşey aynı  Güvenlik sisteminin en önemli kısmı kontrol panelidir. Tüm Alarm cihazların durumunu izler ve sistemin durumuna bağlı olarak değişikliklere tepki verir. Ayrıca kullanıcılardan tuş paneli veya cep uygulama komutaracılığıyla komutları kabul eder. Erken kontroller birkaç röle, kuru akü bataryaları ve sistemi açıp kapatmak için kullanılan bir sistemden oluşuyordu. Bugünün kontrolleri, mikroişlemci tabanlı olup, birçok işlevi yerine getirmelerine izin verir ve kullanıcı için kullanımı kolay ve güçlü bir arayüz sağlar.Bir güvenlik sistemi kurmayı düşünüyorsanız, sisteminizin ne yapmasını istediğinize karar vermenize ve tahminleri doğru bir şekilde değerlendirmenize izin verir.

Akıllı Alarm sistemleri ile abone Olmaya Gerek Kalmaz

Genel Özellikler ile Kumandayı devreye almanın devreden çıkarmanın yanı sıra diğer birçok işlevi de destekleyebilir. En yaygın kullanılanlar arasında Sistem Testi, Kullanıcı kodu değişiklikleri, program kontrolü, zaman ayarı, duman dedektörlerini sıfırlama, siren sesi, olay hafızasını görüntüleme, bypass bölgeleri ve röle kontrolü bulunmaktadır. Bu özelliklerin çalışmasını ayrıntılı olarak tarif etmeyeceğim, ancak takip eden uygun bölümler altında kısaca ele alınacaktır. Hatırlanması gereken önemli şey, güvenlik kontrolünüzün gerçekleştirebileceği bir takım işlevlerin olmasıdır.

Elektrik kesintisi durumunda sisteme güç vermek için tüm kontroller şarj edilebilir bir bekleme pili ile donatılmış olmalıdır. Bölgenizde yaşayabileceğiniz olası elektrik kesintileri boyunca sistemi çalıştırmak için yeterli pil bekletme süresine sahip olmalısınız. Çoğu kontrol paneli, gerektiğinde sistemi 48 saate kadar çalıştıracak yeterli akü veya pil ile, ancak bazıları ek şarj modülleri gerektirebilir. Gerekli pil miktarı, kullanılan cihazların türüne ve miktarına ve sistemin normal elektrik gücü olmadan ne kadar süre çalışmasını istediğinize bağlıdır.

Abonesiz Kablolu Kablosuz Alarm sistemi

Kablolu veya kablosuz Güvenlik sistemleri kablolu, kablosuz veya kablolu cihazların bir kombinasyonunu kullanabilir. Kullandığınız tip, kablolama kolaylığı, bina yapımı, kurulum zamanlaması ve maliyet gibi birçok faktöre bağlıdır. Kablosuz sistemler çok daha yüksek ekipman maliyetine sahiptir ve birkaç yılda bir pil değiştirme gerektirir, ancak çok hızlı bir şekilde monte edilebilir. En büyük endişeniz ev dekarasyonunuzu bozuyorsa, kablosuz iyi bir seçenek olabilir. Kablosuz, dedektörlerin bağlı olmayan yerlerde veya evlere monte edilmesini istediğinizde de iyidir. Bazı kontroller biri ya da diğeridir ancak çoğu üretici, her ikisinin de gerektiği şekilde kullanılmasına izin veren kontroller getirmiştir. Kablosuz kullanmaya karar verirseniz, sistemin her vericiyi zayıf pil, vericinin çalışması ve kapının açık mı yoksa kapalı mı olduğunu denetlediğinden emin olun.